Googleموبایل

بررسی پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال گوگل / Pixel 2 و Pixel 2 xl +ویدیو

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

در بسیاری از جهات، نسل گذشته پیکسل های گوگل گوشی های بسیار خوبی محسوب می‌شدند. آنها ساده و سریع بودند همچنین دوربین های شگفت انگیزی داشتند. صرفه نظر از طراحی نه چندان خوبشان، پیکسل و پیکسل ایکس ال را می‌توان جزء بهترین گوشی های عرضه شده در 2016 دانست. حال گوگل با دو گوشی دیگر به بازار باز گشته، و مطمئنا زمان و دقت بیشتری برای طراحی و ساخت این گوشی ها به خرج داده است. پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال سریع‌تر هستند و طراحی منحصر به فردی دارند. همچنین این گوشی‌ها از فناوری هوش مصنوعی گوگل بهره می‌برند که این موضوع باعث پیشرفته‌تر شدن آنها شده است. در ادامه با بررسی Pixel 2 و Pixel 2 XL همره باشید.

 

 

بررسی ویدیویی پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال

 

 

 

 

بیشتر ببینید :

 

تست مقاومت پیکسل 2

 

بررسی اولیه پیکسل 2

 

مقایسه عملکرد دوربین پیکسل 2 ایکس ال و آیفون 8 پلاس

 

جعبه گشایی پیکسل 2

 

جعبه گشایی پیکسل 2 ایکس ال

 

طراحی

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

گوگل، طراحی پیکسل های نسل گذشته را اصلاح، و در این گوشی ها استفاده کرده است.

 

گوگل، طراحی پیکسل های نسل گذشته را اصلاح، و در این گوشی ها استفاده کرده است.

 

هر دوی پیکسل ها دارای بدنه آلومینیومی هستند که توسط یک پوشش هیبریدی احاطه شده اند. بعضی از کاربران ممکن است به خاطر احساس پلاستیکی بودنی که این پوشش به کاربر القا می‌کند شکایت کنند اما از نظر ما پوشش هیبریدی تجربه نگه‌داشتن پیکسل ها در دست را بهبود داده است. این پوشش حس پلاستیکی بود را القا می‌کند اما این موضوع بد نمی‌باشد.

خیلی جالب است که تنها مقدار کمی پوشش بر روی بدنه گوشی چقدر نگه داشتن پیکسل های جدید را آسانراحت تر کرده است. گوشی های پیکسل XL و پیکسل 2 ایکس ال از مظر اندازه تفاوت چندانی ندارند اما نگه داشتن پیکسل 2 ایکس ال به خاطر وجود پوشش بر روی بدنه‌اش، بسیار راحت‌تر می‌باشد.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

قاب پشتی این دو گوشی خیلی شبیه به هم است. تنها محل قرار گیری لنز دوربین ها متفاوت می‌باشد. این لنزها کمی بیرون زدگی نیز دارند که چندان جلب توجه نمی‌کند و آزار دهنده نیست.

حلقه‌ای از جنس شیشه دور ماژول دوربین قرار گرفته است که این حلقه به نوعی، علامت مخصوص پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال محسوب می‌شود.

حسگر اثر انگشت که بر روی قاب پشتی قرار گرفته است بسیار سریع عمل می‌کند و جایگاه مناسبی دارد.

 

 

قاب پشتی پیکسل 2 طراحی جذابی دارد اما پنل جلویی آن چندان زیبا نیست

 

 

قاب پشتی پیکسل 2 طراحی جذابی دارد اما پنل جلویی آن چندان زیبا نیست. در قسمت بالایی و پایینی این گوشی حاشیه های بزرگی وجود دارند که ما در سال 2017 کمتر پرچمداری با این چنین حاشیه های بزرگی می‌بینیم. گوگل بر روی این حاشیه ها اسپیکر های استریو را قرار داده است که صذای بسیار خوبی تولید می‌کنند.  همچنین این حاشیه ها نگه‌داشتن گوشی را در دست ساده‌تر کرده است.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

مشخص نیست چرا گوگل ظاهر Pixel 2 و Pixel 2 XL را بسیار متفاوت نسبت به یک دیگر طراحی کرده است. پیکسل 2 بیشتر شبیه به یک نکسوس 6P کوچک و پیکسل 2 ایکس ال مشابه ال‌جی وی 30 می‌باشد.

مانند نکسوس 6P ، پیکسل 2 بدنه‌ای متقارن دارد اما این موضوع برای Pixel 2 XL صادق نیست. حاشیه بالایی این گوشی کمی بزرگ‌تر از حاشیه پایینی می‌باشد اما به نظر نمی‌رسد که کسی با این مسئله مشکلی داشته باشد.

این دو گوشی دارای استاندارد IP67 می‌باشند، این بدان معناست که شما می‌توانید Pixel 2 و Pixel 2 XL را به مدت 30 دقیقه در آبی به عمق 1.5 متر نگه دارید.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

صفحه نمایش

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

همان‌طور که اشاره شد، این دو گوشی با صفحه نمایش‌های متفاوتی عرضه شده‌اند. پیکسل 2 دارای صفحه نمایش اولد 5.0 اینچی با رزولوشن 1080p می‌باشد که در هر اینچ آن 441 پیکسل وجود دارد. صفحه نمایش این گوشی از نسبت تصویر 16 به 9 پشتیبانی می‌کند. در صورتی که نمایشگر Pixel 2 XL دارای نسبت تصویر 18 به 9 است و جذابیتی بیشتری دارد. با این حال اگر شما به دنبال اسنارت فونی با اندازه کوچک هستید، پیکسل 2 برایتان مناسب‌تر می‌باشد.

صفحه نمایش 6.0 اینچی Pixel 2 XL توسط ال‌جی ساخته شده است و دارای رزولوشن کواد HD و پنل pOLED می‌باشد. تراکم پیکسلی این صفحه نمایش 538 پیکسل در اینچ است که مقدار بسیار خوبی محسوب می‌شود. همچنین گوشه های صفحه نمایش پیکسل 2 ایکس ال، گرد و دارای انحنا هستند که باعث ساده‌تر شده کار با این گوشی نسبت به پیکسل های سال گذشته شده است.

صفحه نمایش پیکسل‌ها در مقابل نور مستقیم خورشید به راحتی دیده می‌شود و خوانایی خوبی دارد.

 

 

صفحه نمایش پیکسل‌ها در مقابل نور مستقیم خورشید به راحتی دیده می‌شود و خوانایی خوبی دارد.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

یادداشت : بعضی کاربران گزارش داده‌اند که پیکسل های صفحه نمایش این دو گوشی دچار سوختی شده است. گوگل هم درحال بررسی موضوع می‌باشد

 

 

رنگ های در صفحه نمایش گوگل پیکسل 2 ایکس ال به خوبی نمایش داده نمی‌شوند و تصاویر کم رنگ به نظر می‌رسند. همچنین در هنگام اسکرول به پایین در صفحات وب، تصاویر دانه دانه دیده می‌شوند. در ضمن اگر از یک زاویه میانه به صفحه نمایش نگاه کنید، آن را آبی رنگ خواهید دید. این مشکلات در استفاده روزمره چندان به چشم نمی‌آیند و آزار دهنده نیستند.

گوگل اعلام کرده که در صورت دریافت فیدبک های بیشتر درباره این مشکلات ممکن است حالت های نوری بیشتری به تنظیمات این گوشی ها اضافه کند. اما این مشکلات بیشتر سخت افزاری به نظر می‌رسند تا نرم افزاری! که این موضوع، حل شدن مشکلات صفحه نمایش این گوشی را سخت‌تر می‌کند.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

در تست دمای رنگ صفحه نمایش، Pixel 2 دمای 6969 کلوین و صفحه نمایش Pixel 2 XL دمای 7035 را ثبت کرد. این موضوع بدان معناست که رنگ ها در صفحه نمایش این گوشی ها کمی سرد نمایش داده می‌شوند اما در مقایسه با پیکسل های سال گذشته رنگ ها گرم تر هستند.

 

دمای رنگ‌های نمایش داده شده ( در حالت adaptive )

 

 

تست صفحه نمایش

 

 

بعد از آن ما صفحه نمایش هر دو گوشی را در حالت استاندارد امتحان کردیم که رنگ های نمایش داده شده به رنگ های طبیعی نزدیک شدند.

 

 

دمای رنگ های نمایش داده شده در حالت استاندارد

 

 

تست صفحه نمایش

 

 

صفحه نمایش پیکسل 2 تا 440 نیت و صفحه نمایش پیکسل 2 ایکس ال تا 483 نیت روشن می‌شود که این اعداد بالاتر از مقدار روشنایی پیکسل های سال گذشته می‌باشند. با این حال کمینه‌ی روشنایی پرچمداران سال گذشته گوگل 2 نیت بود اما مینیموم روشنایی Pixel 2 ، هفت نیت و Pixel 2 XL پنج نیت می‌باشد.

 

 

مقایسه حداکثر مقدار روشنایی صفحه نمایش

 

 

تست صفحه نمایش

 

 

مقایسه حداقل مقدار روشنایی صفحه نمایش

 

 

تست صفحه نمایش

 

 

عملکرد

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

 

گوشی های جدید گوگل در بعضی قسمت‌ها پیشرفت‌هایی داشته‌اند که یکی از آن قسمت ها عملکرد می‌باشد. هر دو گوشی با تراشه اسنپدراگون 835 ، پردازنده گرافیکی Adreno 540 و حافظه RAM چهار گیگابایتی LPDDR4x تولید شده‌اند.

گشت و گذار در رابط کاربری این گوشی، مولتی تسکینگ، جابه‌جایی بین نرم افزارها و اجرای بازی ها، همه و همه به بسیار نرم و روان انجام می‌شوند. ما با هیچ کندی یا لگی در زمان کار با این گوشی ها مواجه نشدیم. همچنین دمای این گوشی ها حتی در زمان اجرای بازی های سنگین پایین ماند.

به لطف نسخه جدید اندروید، استفاده از مولتی تسکینگ و حالت “تصویر در تصویر” بسیار لذت بخش شده است. برای مثال اگر در حال استفاده از نرم افزار یوتیوب، دکمه هوم را لمس کنید، یک نسخه کوچک‌تر از این نرم افزار ایجاد می‌شود که شما می‌توانید آن را در هر مکانی جایگذاری کنید. از این امکان می‌توان در نرم افزار Google Maps نیز استفاده کرد.

 

 

مقایسه نتایج بنچمارک پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال

 

 

 

 

سخت افزار

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

گوشی های پیکسل و نکسوس هیچگاه شیار MicroSD کارت نداشتند و هنوز هم ندارد. اما گوگل مقدار پایه‌ی حافظه داخلی را از 32GB به 64GB افزایش داده است و اگر این مقدار برای شما کافی نیست یک مدل 128 گیگابایتی نیز برای شما موجود خواهد بود که می‌توانید آن را تهیه کنید.

مقدار حفظه برای بسیاری از کاربران مشکل‌ساز نخواهد بود زیرا گوگل اعلام کرده که دارندگان پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال تا سال 2020 می‌توانند به مقدار نامحدود عکس و ویدیو در فضای ابری گوگل آپلود کنند.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

متاسفانه گوشی های جدید گوگل فاقد جک هدفون هستند و کاربران برای استفاده از هدفون‌های سیم‌دار مجبورند از مبدل یاری بگیرند. نکته جالب این است که گوگل همزمان با حذف جک هدفون ، ایرباد یا هدفون های بی سیم خود را نیز معرفی کرده است. در نتیجه ممکن است یکی از دلایل حذف جک 3.5 میلی‌متری هدفون ایجاد فضای بهتر برای فروش بیشتر هدفون های بی‌سیم باشد.

همچنین گوگل بر خلاف دیگر شرکت‌ها، هدفون‌های بی‌سیم را درون جعبه Pixel 2 و Pixel 2 XL قرار نداده است و شما مجبور خرید این هدفون ها به صورت جداگانه خواهید شد.

گوگل پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال دارای دو اسپیکر استریو بر روی حاشیه‌های بالایی و پایینی هستند. این اسپیکر ها صدایی با حجم و کیفیت بالا تولید می‌کنند و در هنگام تماشای ویدیو و اجرای بازی پوشیده نمی‌شوند.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال اولین اسمارت فون هایی هستند که از eSIM پشتبانی می‌کنند. این بدان معناست که یک سیم‌کارت به صورت پیش‌فرض درون این گوشی‌ها وجود دارد و شما می‌توانید از هر اپراتوری که در اطراف شما وجود دارد استفاده کنید و نیازی به تهیه سیم کارت های مختلف از اپراتور های متفاوت نیست. این فناوری، نوپا می‌باشد اما در آینده جابه‌جایی بین اپراتورهای مختلف، در یک چشم به هم زدن انجام خواهد شد.

ظرفیت باتری پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال به ترتیب، 2700 و 3500 میلی‌آمپر ساعتی می‌باشد. در زمان معرفی Pixel 2 ما گمان می‌کردیم که ظرفیت باتری این گوشی کافی نخواهد بود اما در استفاده روزمره و باتری این گوشی بدون مشکل یک روز کامل را پشت سر گذاشت.

ظرفیت باتری Pixel 2 XL بیشتر است و برای مدت بیشتری انرژی مورد نیاز گوشی را فراهم می‌کند. اگر شما به اسمارت فونی با باتری با ظرفیت بالا نیاز دارید پیکسل 2 ایکس ال می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

گوشی های جدید گوگل فاقد فناوری شارژ بی سیم هستند پس شما نمی‌توانید با استفاده از پد های شارژ وایرلس این گوشی ها را شارژ کنید. شارژ قرار داده شده درون جعبه 18 واتی است همچنین این گوشی ها از فناوری شارژ سریع 3.0 پشتیبانی می‌کنند پس کاربران از نظر سرعت شارژ با این گوشی ها مشکلی نخواهند داشت.

 

 

دوربین

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

در سال گذشته گوگل با گوشی های خود به ما فهماند که دوران دوربین های کند و عکس های تار خیلی وقت است که به پایان رسیده! در ضمن گوگل امسال دوربین گوشی های خود را تقویت کرده است پس تصاویر گرفته شده با آنها حتی بهتر از قبل می‌باشد.

دوربین پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال در تست DxOMark نمره 98 را بدست آورد که چهار نمره از امتیاز دوربین گلکسی نوت 8 و آیفون 8 پلاس بالاتر می‌باشد.

مهم نیست که کدام یک از پیکسل های جدید گوگل را انتخاب می‌کنید زیرا دوربین این دو گوشی کاملا یکسان است. هر دوی این گوشی ها دارای دوربین پشتی 12.2 مگاپیکسلی، پیکسل های 1.4μm و گشودگی دیافراگم f/1.8 می‌باشند. با اینکه دوربین دوگانه در سال 2017 به یک ترند تبدیل شده است اما گوگل ترجیح داده که از یک لنز بر روی این گوشی ها استفاده کند. خب! ممکن است شما تصور کنید که این گوشی ها فاقد ویژگی های جذابی مانند حالت پرتره باشند اما اشتباه می‌کنید!!

 

 

عکس گرفته شده با پیکسل 2

 

 

گوگل به جای ساتفاده از دوربین دوگانه، نرم افزار دوربین خود را طوری طراحی کرده است که پس زمینه سوژه های عکاسی شما را تشخیص دهد و آن را تار کند و به این ترتیب عکس‌های پورتره ثبت می‌شوند.

 

 

عکس گرفته شده با پیکسل 2 عکس گرفته شده با پیکسل 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حالت پرتره در Pixel 2 با ترین گوشی های روز برابری می‌کند اما اشکالاتی در تار اکردن اطراف موی انسان نیز دارد. شگفت انگیز تر این است که گوگل حتی برای دوربین سلفی نیز حالت پرتره را قرار داده است. طبیعتا به خاطر گشودگی دیافراگم و مگاپیکسل های کمتر، نتایج عکاسی با دوربین سلفی، قابل مقایسه با دوربین اصلی نیست اما عکس ها سلفی گرفته شده توسط این گوشی برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی کاملا مناسب می‌باشند. همچنین عکس های عادی نیز با کیفیت بالا و بدون نقص توسط این گوشی ثبت شدند.

 

 

عکس گرفته شده با پیکسل 2

 

عکس گرفته شده با پیکسل 2 عکس گرفته شده با پیکسل 2

عکس گرفته شده با پیکسل 2

 

 

‌پیکسل 2 اولین اسمات فونی است که با SOC گوگل یعنی Pixel Visual core عرضه می‌شود. این تراشه، 8 هسته‌ای می‌باشد و برای کمک به پردازش تصاویر و سرعت بخشیدن به اجرای محتوای +HDR طراحی شده است. همچنین این تراشه باعث شده که گوگل پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال از سایر گوشی ها انرژی کمتری مصرف کند.

گوگل هنوز این تراشه را برای Pixel 2 و Pixe 2 XL فعال نکرده اما این شرکت قول داده که با عرضه آپدیت اندروید 8.1 ، این تراشه نیز فعال شود.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

گوگل لنز هنوز به عنوان یک حالت عکاسی در دسترس نیست اما در حال حاضر بخشی از نرم افزار Photos می‌باشد. گوگل لنز می‌تواند متون در تصاویر را تشخیص دهد و درباره آنها در متور جستجوی گوگل سرچ کند. گوگل لنز هنوز کامل نیست و به مرور زمان بهتر خواهدشد پس قضاوت درباره این قابلیت را به آن زمان موکول خواهیم کرد.

 

 

نمونه تصاویر ثبت شده با پیکسل 2

 

 

 

 

نرم افزار

 

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

گوگل در تمام قسمت های این گوشی ها هوش مصنوعی یا دستیار هوشمند گوگل را قرار داده است. شما هنوز هم می‌توانید با فشار طولانی بر روی دکمه هوم دستیار گوگل را فراخوانی کنید. اما در این گوشی ها راه دیگری نیز برای این کار وجود دارد. با فشردن لبه ها!

درسته! گوگل پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال دارای لبه های قابل فشار هستند. مانند پرچمدار قبلی HTC یعنی U11 ! این ویژگی در گوشی های گوگل Active Edge نام دارد و تنها کار فراخوانی Google Assistant را انجام می‌دهد. از نظر ما بهتر می‌شد اگر امکان شخصی سازی این قابلیت و اجرای هر نرم افزاری ( و نه فقط دستیار گوگل) وجود داشت.

در این زمان، تمام گوشی های اندرویدی دارای دستیار گوگل هستند پس ما قصد نداریم که تک تک وژگی های آن را در اینجا کالبد شکافی کنیم اما می‌توانیم بگوییم که Google Assistant در این گوشی، کاربردی ترین و راحت ترین دستیاری بود که ما تا به حال استفاده کرده‌ایم.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

گوگل یکی از کاربردی ترین ویژگی های ممکن را برای لاک اسکرین یا صفحه قفل آورده است. نرم افزار گوگل در گذشته هم قادر بود نام آهنگ هایی را که در نزدیکی پخش می‌شوند را تشخیص دهد اما شما باید از گوشی خود سوال “what song is it” را می‌پرسیدید. در گوشی های جدید گوگل بدون نیاز به پرسش نام آهنگ‌ها بر روی صفحه قفل نمایش داده می‌شوند.

با فعال کردن ویژگی “now playing” در تنظیمات، گوشی شما نام آهنگ هایی که در اطراف در حال پخش هستند را نمایش می‌دهد. ضمنا این وژگی در  حالت آفلاین نیز کار می‌کند اما دیتابیس آن کمی محدود است که با بروز رسانی کامل تر خواهد شد.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

وقتی که برای اولین بار گوشی خود را روشن کنید با دیدن والپیپر زنده گوگل که تصویری از موج های در حال رفت و برگشت است شگفت زده خواهید شد. این والپیپر جزئی از مجموعه والپیپر های مخصوص Pixel 2 می‌باشد. در ادامه می‌توانید دو عدد از والپیپر های زنده‌ی این گوشی را ببینید

 

 

والپیپر پیکسل 2 والپیپر پیکسل 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همچنین لانچر پیکسل هم آپدیت هایی داشته و دوباره طراحی شده است. نوار جستجو به قسمت پایینی صفحه نمایش انتقال یافته و دسترسی به آن آسان تر شده است. یک ویجت هم در بالای صفحه نمایش دیده می‌شود که وضعیت آب و هوا و قرار های ملاقاتی که در تقویم ذخیره کردید به شما نشان می‌دهد. گوگل ویجت “Pill” را نیز که در نسل اول پیکسل ها موجود بود را حذف کرده است.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

گوگل همیشه تجربه کار با اندروید را بهبود بخشیده است پس تعجبی ندارد اگر بگوییم پیکسل 2 یکی از برترین تجربه های کار با اندروید را اراعه می‌دهد. جزئیات کوچکی وجود دارند که باعث بهتر شدن تجربه کار با پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال نسبت به دیگر گوشی ها می‌شود. برای مثال اگر از یک والپیپر تیره استفاده کنید، تم رابط کاربری پیکسل به طور خودکار به تیره تغییر می‌کند. همچنین وقتی بسیاری از گوشی ها را به شارژ وصل یا از آن جدا می‌کنید صفحه نمایش روشن می‌شود اما در پیکسل 2 صفحه نمایش خاموش می‌ماند و تنها یک آیکون “در حال شارژ” به صفحه نمایش همیشه روشن اضافه می‌شود.

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال / pixel 2 & pixel 2 xl

 

 

صحبت از صفحه نمایش “همیشه روشن” یا “always on” شد. باید بگوییم که این ویژگی چندان قابلیت شخصی سازی ندارد و تنها تاریخ، ساعت، علامت آلارم و نوتیفیکیشن های خوانده نشده را دارد. از نظر ما، اگر مانند گلکسی نوت 8 و ال‌جی وی 30 قابلیت اضافه کردن تصاویر به صفحه نمایش همیشه روشن موجود بود، جالب تر می‌شد. همچنین ممکن است این ویژگی در آینده به پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال اضافه شود.

 

 

مشخصات

 

Google Pixel 2 Google Pixel 2 XL
نمایشگر 5.0inch Full HD OLED
1,920x 1,080 resolution
441ppi
Corning Gorilla Glass 5
نسبت تصویر 16 به 9
6.0inch Quad HD+ pOLED
2,880x 1,440 resolution
538ppi
Corning Gorilla Glass 5
نسبت تصویر 18 به 9
تراشه Octa-core Qualcomm Snapdragon 835 Mobile Platform
2.35Ghz + 1.9 Ghz, 64-bit
Octa-core Qualcomm Snapdragon 835 Mobile Platform
2.35Ghz + 1.9 Ghz, 64-bit
پردازنده گرافیکی Adreno 540 Adreno 540
RAM 4GB LPDDR4x 4GB LPDDR4x
حافظه 64/128GB
فاقد شیار microSD
64/128GB
فاقد شیار microSD
دوربین دوربین پشتی :
12.2MP sensor, 1.4 μm pixel size, and f/1.8 aperture, laser + dual pixel phase detection autofocus, OIS, EISدوربین سلفی:
8MP sensor, 1.4 μm pixel size, and f/2.4 aperture, fixed focus
دوربین پشتی :
12.2MP sensor, 1.4 μm pixel size, and f/1.8 aperture, laser + dual pixel phase detection autofocus, OIS, EISدوربین سلفی:
8MP sensor, 1.4 μm pixel size, and f/2.4 aperture, fixed focus
صدا فاقد جک هدفون
Audio over USB Type-C
فاقد جک هدفون
Audio over USB Type-C
باتری 2,700mAh
غیر قابل جداسازی
Rapid Charging 18W
3,520mAh
غیر قابل جداسازی
Rapid Charging 18W
مقاومت در برابر رطوبت و گرد و غبار IP67 IP67
شبکه GSM/EDGE: Quad-band (850, 900, 1800, 1900 MHz)
UMTS/HSPA+/HSDPA: Bands 1/2/4/5/8
CDMA EVDO Rev A: BC0/BC1/BC10
FDD-LTE : Bands 1*/2*/3*/4*/5/7*/8/12/13/17/20/25/26/28/29/30/32/66*2
TD-LTE: Bands 38*/40/412Supports up to CAT 15 (800Mbps DL / 75Mbps UL), 3x DL CA, 4×4 MIMO, 256-QAM DL and 64-QAM UL depending on carrier support
GSM/EDGE: Quad-band (850, 900, 1800, 1900 MHz)
UMTS/HSPA+/HSDPA: Bands 1/2/4/5/8
CDMA EVDO Rev A: BC0/BC1/BC10
FDD-LTE : Bands 1*/2*/3*/4*/5/7*/8/12/13/17/20/25/26/28/29/30/32/66*2
TD-LTE: Bands 38*/40/412Supports up to CAT 15 (800Mbps DL / 75Mbps UL), 3x DL CA, 4×4 MIMO, 256-QAM DL and 64-QAM UL depending on carrier support
ارتباطات Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac
Bluetooth 5.0 BLE
NFC
USB Type-C 2.0 (3.1 compatible)
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac
Bluetooth 5.0 BLE
NFC
USB Type-C 2.0 (3.1 compatible)
SIM e-SIM e-SIM
سیستم عامل اندروید 8.0 اوریو اندروید 8.0 اوریو
رنگ ها Just Black, Clearly White, Kinda Blue Just Black, Black & White
ابعاد و وزن 145.7x 69.7 x 7.8 mm
143g
157.9x 76.7 x 7.9 mm
175g

 

 

 

در  پایان

 

 

پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال تفاوت چندانی با هم ندارند پس انتخاب شما بین این دو گوشی به اندازه صفحه نمایش مورد نیازتان بستگی دارد. و به یاد داشته باشید که اگر پیکسل 2 ایکس ال را انتخاب کنید، ممکن است از نمایشگر آن به طور کامل و صد در صد راضی نباشید. از نظر ما این صفحه نمایش چندان بد نبود اما شما ممکن است راضی نباشید.

 

 

nima noori
نویسندهnima noori

پاسخ دهید